تارا صنعت البرز

۰۲۶۳۴۶۵۵۱۳۵ info@tid-eng.com

 استانداردهاي مورد استفاده در ساخت جرثقیل

 طراحي سازه بر اساس استاندارد طراحي و ساخت جرثقيل آمريکا CMAA و طراحي ماشين آلات و تجهيزات مکانيکي بر اساس استاندارد FEM صورت می گیرد .

کلیه مصالح مورد استفاده در ساخت قطعات جرثقيل از جنس مناسب و نو انتخاب می شود . کنترل کيفيت در این شرکت در حد بسيار بالا و در تمام مراحل ساخت جرثقيل انجام مي گردد . قطعات سازه ساخته شده از صفحات يا پروفيلهاي لوله اي بطور پيوسته با استفاده از جوش قوس الکتريک يا جوش با گاز محافظ يا از طريق جوش قوسي زير لايه اي جوش داده مي شوند . روشها و تاييديه هاي جوش ، مطابق با استاندارد جوشB.S   مي باشد .

استانداردهاي مورد استفاده در رنگ آميزي و سند بلاست

 مطابق با شرايط محل نصب و ميزان رطوبت و خورندگي محيط، در صورت نياز پاکسازي سطح بوسيله سندبلاست با مشخصه  SA 2 ½ انجام گرفته و تمام سطوح خارجي جرثقيل ها که در معرض اتمسفر قرار دارد تميز می شود و مطابق با محل نصب جرثقیل و سفارش کارفرما رنگ آمیزی می گردد.

جوش کاري و استانداردهاي مورد استفاده در آن

براي انواع جوشهاي مورد استفاده در ساخت سازه و اتصالات جرثقيلWPS  و PQR مربوطه تهيه می گردد و کليه جوشکاران داراي مدارک تخصصي بوده و بطور کامل تحت آموزش قرار دارند.

جوشکاری تحت پوشش گازهای محافظ با الکترود مصرفی (Gas Metal Arc Welding: GMAW) فرآیند جوشکاری است که در آن، با ذوب کردن اتصال توسط قوس الکتریکی بین یک الکترود یکسره فلزی پرکننده مصرف شدنی و قطعه کار و حفاظت توسط یک گاز (مثلا گاز آرگون یا گاز کربنیک) و یا مخلوطی از گازها، احتمالا محتوی یک گاز خنثی ، یا مخلوطی از یک گاز و یک سرباره و بدون کاربرد فشار صورت می گیرد. این فرآیند گاهی جوشکاری MIG ، MAG یا CO2 نامیده می شود. تغذیه الکترود مداوم است. این فرآیند جوشکاری را می توان با ماشین نیمه خودکار یا روش های خودکار انجام داد. 

بازرسي و کنترل کيفيت محصولات

 براي اطمينان از کيفيت محصول توليدي توسط این شرکت براي هر پروژه   QC PLAN مختص به آن پروژه تهيه می شود. کنترل کيفيت محصول مطابق QC PLAN به دو صورت ذيل صورت مي پذيرد :

- این شرکت با توجه به QC PLAN در تمامی مراحل ساخت جرثقیل به نحو احسن بازرسی و کنترل کیفیت را مطابق با چک لیست ها انجام می دهد و با توجه به درخواست ، کارفرما هم می تواند نظارت بر ساخت و کنترل ابعادي , جوش و تمامي پروسه هاي ساخت داشته باشد .

طراحی بخش الکتريکي

تابلو برقهای جرثقيل در این شرکت بر اساس استاندارهاي IEC ساخته شده و در طراحي اين نوع تابلو ها حداكثر جريان اتصال كوتاه محاسبه شده و بدين ترتيب قدرت قطع تجهيزاتي همانند كليدها و فيوزها کنترل مي گردد. توان مورد نياز جرثقيل ، از طريق يک خط تامين توان ( برقرسان ) تامين مي گردد. براي انجام تعميرات و سرويس و يا زمان تعطيلي طولاني، برق کل جرثقيل را از طريق يک سوئيچ اصلي قطع مي گردد. جريان برق پس از سوئيچ اصلي از طريق کليد اصلي قطع و وصل به کنتاکتور اصلي که از ايستگاه فرمان، کنترل مي شود وصل مي شود . سپس جريان مذکور توسط يک کليد قطع و وصل به هر موتور انتقال داده مي شود. موتور بالابر جهت محافظت حرارتي مجهز به يک ترميستور می باشد، در ضمن يک محافظ الکترو مکانيکي جهت حفاظت در برابر اضافه بار که توسط ليميت سوئيچ اضافه بار، عمل مي کند نيز در داخل مجموعه بالابر تعبيه شده است. موتور جرثقيل توسط رله کنترل توالي فاز محافظت مي شود که در صورت ايجاد خطا روي يک فاز ، ا رله عمل خواهد کرد .

استانداردهای مورد استفاده در ساخت جرثقیل های سقفی در شرکت تارا صنعت البرز :

طراحی و ساخت سیستم مکانیکی تعیین گروه کاری
محاسبه عمر قطعلت متحرک
طراحی و ساخت کلگی جرثقیل
سایز چرخها
محاسبه برق مصرفی
طراحی بخش مکانیکی شامل چرخ ، شفت و ...
FEM
CMAA
ISO
طراحی و ساخت سازه طراحی پل
کنترل خمش
کنترل خستگی
آنالیز استرس
کنترل پیچش
طراحی ارتعاش
CMAA
AISC-ASD89
NEHRP97
Iranian Steel Regulations
طراحی و جمع کردن الکتریکال تابلو اصلی
طراحی کنترل کنتاکتورها
طراحی کنترل سرعت متغیر
IEC
DIN
FEM
CMAA
طراحی و تست جوش همه جوشها CMAA
AWS D1.1
AWS D14.1
ساختمان اتصالها
بستها
تلرانس مجاز
CMAA
FEM